Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yılkı atları için doğaya yem bırakıldı

Ardahan’da kar kalınlığının yüksek kesimlerde bir metreye ulaşmasından dolayı yem bulmakta güçlük çeken dağdaki yılkı atları için doğaya yem bırakıldı.
Ardahan’da 2000 rakımda yüksek ve karlı dağlarda, soğuk ve şiddetli kış koşullarında aç kalan ve bitkin düşen yılkı atları için Doğa Koruma ekipleri seferber oldu. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ardahan Şube Müdürlüğü ekipleri yaban hayvanları için değişik bölgelere yem bıraktı.
Şube Müdürü Temel Şimşek, Ardahan´da soğuk hava ve karın, insanlar kadar doğal yaşamı da olumsuz etkilediğini söyleyerek, ´Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekibi olarak doğada yaşayan sahipsiz atlara ot getirip bıraktık. Bu atlarımız yazın insanlar tarafından kullandırılmakta ve kış aylarında doğaya salınmaktadır. Bazıları da evlerinden kaçıp doğada kalan atlardır. Bunlara da yine biz sahip çıkarak yemleme yapıyoruz dedi.

Bir önceki yazımız olan Ardahan Emniyeti'nde Atama başlıklı makalemizde Ardahan, Atama ve Emniyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi