Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Validen Engelliler Günü Mesajı

Ardahan Valisi İbrahim Özefe, Dünya Engelliler Günü anısında yayımladığı mesajda, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutladı.
Vali Özefe mesajında, ’’Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yaşanılabilir bir hale getirilmesi, çağdaş toplum gerekliliğinin bir parçasıdır. Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil, sosyal ve insani boyutları ile bütün bireyleri ilgilendiren önemli bir konudur.
Sorunların tamamen çözülmesi için, insani bir yaşam için; bizlere, toplumun her kesimine çok önemli görevler düşmektedir. daha çok duyarlı olmalıyız, daha çok çözümler üretmeliyiz.
Engelli olmak bir kusur değildir. Tüm insanların da bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Engelli bireylerimizin toplumsal hayata katılmalarını sağlamak ve toplumun bir parçası olduklarını hissettirmek bir lütuf değil, büyük bir erdemliliktir.
Tüm zorluklara rağmen hayatın tüm alanında azim ve sevgiyle mücadele eden tüm engelli kardeşlerimizi gönülden tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.’’

Bir önceki yazımız olan ARÜ’de 1. Türkoloji kurultayı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi