Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türk Kızılayı Çıldır Şubesi Gençlik Kollarından Mavi Kapak Kampanyası

Türk Kızılzyı Çıldır Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Volkan Erdem engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla mavi kapak kampanyası başlattıklarını belirtti.

Engelli vatandaşlarımız için kapak oluyoruz diyen Türk Kızılayı Çıldır Gençlik Kolları başkanı Volkan Erdem Engellilere hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek kamu kurumları, yerel idare ve sivil toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Ülkemizde son yıllarda, sosyal devlet olmanın gereği, engellilerin toplumun eşit bireyleri olarak sosyal hayata iştirak edebilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri ve yaşam standartlarının geliştirilmesi için sevindirici pek çok düzenleme yapılmıştır. Devletimizin sağladığı imkanlar yanında, bizim gibi kamu yararına çalışan dernek ve vakıfların hatta hayırsever vatandaşlarımızın desteklerine ihtiyaç vardır. Türk Kızılayı Çıldır Şubesi Gençlik Kolları olarak engelli vatandaşlarımıza destek olmak için bizde mavi kapak kampanyası başlattık. Amacımız toplamış olduğumuz mavi kapakları engelli sandalyesine dönüştürmek. İnanıyoruz ki biz Türk Kızılayı Çıldır Şubesi Gençlik Kolları olarak, ilçe halkınında desteği ile bu sosyal sorumluluğu yerine getirecek, yüzleri güldüreceğiz. Başlatmış olduğumuz kampanyamızın engelliler konusundaki farkındalığın artırılarak toplumsal bilincin oluşturulmasına, engellilerimizin sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını diliyor, tüm herkesi bu kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz dedi

Bir önceki yazımız olan AK Parti Ardahan Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan yardımcısı Şimşek’ten Hollanda’ya tepki başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi