Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Posof’ta kanser tarama kampanyası

“Kanser kader değildir korunmak elimizde” sloganı ile başlatılan kadınlara yönelik kanser tarama kampanyası Posof ilçesi ilkokul toplantı salonunda yapıldı.

Tamamen bayanlara yönelik bilgilendirme toplantısına Posof Kaymakamı Enver Yılmaz’ın eşi Zahide Reyhan Yılmaz’da katıldı.

İl Halk Sağlığı bünyesinde ki KETEM’in yürüttüğü kampanya kapsamında Posoflu kadınlara yönelik bir konuşma yapan Hacer Özefe, kanserin erken teşhis edildiği zaman tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu belirterek, “Bu taramalar tamamen ücretsiz yapılıyor. Bizde kadınlarımızı evlerinden ücretsiz olarak alıp KETEM’e getireceğiz ve taramalarını yaptırdıktan sonra tekrar evlerine bırakacağız. Biz bütün köylerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Özellikle muhtar eşlerinden bu konuda destek bekliyoruz. Çünkü ne kadar erken teşhis yapılırsa o kadar kanserden kurtarma oranı yüksek oluyor.” dedi.

Programda daha sonra Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı KETEM sorumluları sunum eşliğinde kampanyanın önemini ve aşamalarının anlattı.

Bir önceki yazımız olan Çıldır’da 18 Mart Çanakkale Zaferi Programı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi