Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Okuyanlar kazanıyor

Çocuklar, gençler ve büyükler arasında ki yarışmada birinci olanlara kitap hediye edildi. İlkokul salonunda yapılan ilk merasimde öğrenci ve vatandaşlardan başka tüm idari amirler de toplantıya katıldılar. Okumanın hayatımızda ki katkıları film halinde sunuldu ve okumanın faydaları anlatıldı. Sunum sonunda Kitap okuma yarışmasında birinci olanlara hediyeleri verildi.

Programın ikinci bölümü Kütüphane de devam etti. Açılan kitap sergisi gezildi. Programdaki ilçe kaymakamı Enver Yılmaz programı daha da canlandırdı. Öğrencilerin de bulunduğu kütüphane de Kaymakam Enver Yılmaz, Kutatkubilik kitabından bazı bölümleri okutmak için kim okumak ister deyince kız öğrenciler biz okuruz dediler ve kitabı alıp bölümler okudular.

Kaymakam Enver Yılmaz, Posoflu aşık Müdami ile ilgili kitap yok mu deyince hayır cevabını aldı. Posof ta ki kütüphanede Posoflu âşıklarla ilgili kitabın olmayışı kaymakamı harekete geçirdi ve elemanı göndererek kaymakamlıktan Âşık Müdami ile ilgili kitabı getirtti ve öğrencilere kitaptan şiirler okuttu. Öğrencilere kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkalım nasihatlerinde bulundu.

Bir önceki yazımız olan Çıldır’da TOKİ heyecanı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi