Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kars ve Ardahan Donuyor

Kars ve Ardahan donuyor

Dondurucu soğukların etkisi altına giren Kuzeydoğu Anadolu Bölgesinde Ardahan’ın Göle ilçesi, sıfırın altında 30,2 derece ile Türkiye’nin en soğuk kenti oldu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bir süreden beli yağış almayan bölgede soğuklar itkili oluyor. Dün gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Göle’de 30,2, Kars Harakani Havalimanı ile Erzurum’un Horasan’da 27,9, Kars merkezde 26,4, Erzurum’un Pasinler, Tekman’da 26, Kars’ın Arpaçay, Karakurt, Erzurum’un köprüköy’de 24, Erzincan’ın Otlukbeli, Kars’ın Susuz, Erzurum Havalimanında 23, Kars’ın Çıldır, Akyaka, Erzurum’un Aşkale, Refahiye’de 22, Ardahan merkez, Kars’ın Selim’de 21, Erzurum’un Yakutiye’de 13, Ağrı’da 11, Muş’ta 10, Iğdır’da 8, Erzincan’da 7 dereceyi buldu.

Kar kalınlıkları ise Palandöken’de 70, Muş merkezde 69, Ağrı merkez, Erzurum’un Konaklı, Kars’ın Sarıkamış’ta 60, Erzincan’ın Ergen’de 40, Erzurum’da 25, Kars ve Ardahan’da 22, Iğdır’da 10, Erzincan’da 2 santim olarak ölçüldü.

Öte yandan Kars’ta gece etkili olan sisin ardından nemle birlikte oluşan kırağı, kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı. Kenti adeta bembeyaz bir görünüme kavuşturan kırağı, çatı saçaklarında, bina, ağaç, elektrik direkleriyle tellerinde kendini gösteriyor. 75 yaşındaki Mevlüt Başaran, bu yıl kış mevsiminin hem erken geldiğini hem de çok sert geçtiğini söyledi. Vatandaşlar, soğuk havada yiyecek bulmakta zorlanan kuşları beslemeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Ardahan’da Sibirya soğukları esnafı vurdu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi