Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kars Ardahan Bölge Barosu Hain Saldırıyı Kınadı

Kars Ardahan Bölge Barosu avukatları, Cumartesi günü İstanbul Beşiktaş’ta polise ve vatandaşa yönelik düzenlenen hain terör saldırısını kınadı.

Kars Ardahan Bölge barosu’na bağlı avukatlar Adliye Sarayı önünde bir araya gelerek, terörü lanetledi. Adliye Sarayı önünde toplanan avukatlar, görevli polislere başsağlığı dileklerinde bulundular.

Avukatlar adına basın açıklaması yapan Kars Ardahan Bölge Baro Başkanı İbrahim Baştimar, 27 Mayıs 1960 darbesi, 12 Mart 1971 muhtırası ve 12 Eylül 1980 darbesine rağmen, 28 Şubat, 27 Nisan muhtıraları ve son olarak da 15 Temmuz darbe girişimine rağmen, milletin tercihin her zaman demokrasi olduğunu söyledi.

Milletin kendi iradesinin üzerinde hiçbir gücü tanımayacağını canı pahasına ortaya koymuş olduğunu ifade eden Başkan Baştimar, Bu halkımızın demokrasi tercihidir. Yaşadığımız acılara rağmen milletimiz bir tercihini daha ortaya koymuştur. Ocak 2016 da İstanbul Sultanahmet’te bir turist kafilesine yönelik düzenlenen canlı bomba saldırısında 12 Alman turist hayatını kaybetmesine, Şubat 2016 da Ankara Çankaya’da askeri servis aracının geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 30 kişinin ölmesine, 61 kişinin de yaralanmasına, Mart 2016 da Ankara Kızılay’da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 38 kişinin ölmesine, 125 kişinin yaralanmasına, Haziran 2016 da Atatürk Uluslar arası Havalimanında üç teröristin düzenlediği silahlı ve bombalı saldırıda 45 kişinin hayatını kaybetmesine, 236 kişinin de yaralanmasına, Haziran 2016 İstanbul Veznecilerde düzenlenen bombalı saldırıda 7’si polis 12 kişinin hayatını kaybetmesine 36 kişinin de yaralanmasına rağmen halkımız terör odaklarının amaçlarına ulaşmasına fırsat vermemiş bir oluşundan birlikte oluşundan beraber olacağından vazgeçmemiştir. Bu da halkımızın ikinci tercihidir dedi.

Saldırının yapıldığı 10 Aralık gününün Dünya İnsan Hakları Günü olduğuna dikkat çeken Baro Başkanı İbrahim Baştimar, Tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasını belgeleyen bu günde yani insan hakları gününde İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen iki ayrı saldırıda çoğu polis 44 kişinin şehit, 155 kişinin de yaralanmış olması tüm ülkenin huzuruna tehdit mesajı niteliği taşımaktadır. Kars-Ardahan Bölge Barosu avukatları olarak bu saldırıda şehit olan polislerimize, vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifa diliyoruz. Yaşanan menfur saldırıyı gerçekleştirenleri, bu saldırılardan medet umanları, milletimizin huzurunu bozma niyetinde olan tüm terör eylemlerini lanetlediğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz diye konuştu. – KARS

Bir önceki yazımız olan Vali Özefe, İl Genel Meclis üyeleri ile bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi