Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kadınlara yönelik kanser tarama kampanyası

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde ki KETEM’in yürüttüğü kampanya kapsamında Hanak ilçesinde program düzenlendi.
Burada ki katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Vali Özefe’nin eşi Hacer Özefe, kanserin erken teşhis edildiği zaman tedavi edilebilir bir hastalık olduğuna dikkat çekti. Bu kapsamda kampanya başlattıklarını aktaran Hacer Özefe, kadınların kanser taraması yapmaları için kampanyayı sürdüreceklerini ifade etti. Hacer Özefe ayrıca, programa katılan protokol ve muhtar eşlerinden, kampanyaya gerekli desteği vermelerini istedi.
Hacer Özefe’nin konuşmasının ardından KETEM sorumlu hekimi Hazal Topçuoğlu, sunum eşliğinde kampanyanın önemini anlattı. Dr. Topçuoğlu sunumda, 30-65 yaş grubu aralığındaki kadınların 5 yılda bir Serviks Kanseri taraması, 40-69 yaş grubundaki kadınların 2 yılda bir Meme Kanseri taraması için mamografi çektirmesi gerektiği, 50-69 yaş grubundaki kadın ve erkeklerin de 2 yılda bir Kolon Kanseri taraması yaptırması gerektiğini belirtti.
“Erken Teşhis Hayat Kurtarır” sloganıyla başlatılan “Serviks ve Meme Kanseri”ne yönelik erken teşhis tarama kampanyasına Hanaklı kadınlar da yoğun ilgi gösterdi.

Bir önceki yazımız olan İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk: "Halkımızın hür iradesinin sandığa yansımasını isteriz" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi