Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çıldırlı kadınlardan 8 Mart yürüyüşü

Çıldır Toplum Sağlığı Merkezi önünden başlayıp, Çıldır Kaymakamlığına kadar süren yürüyüşe Çıldır Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık Grup Başkanı Mahinur Bağcıvan ve Çıldır Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarının yanı sıra AK Parti Çıldır İlçe Kadın Kolları ve öğrenciler katıldı. Yürüyüşte ’Kadına Yönelik Şiddete Hayır, Farkındayız Kanseri Yeneceğiz, Çocuktan Gelin Olmaz, ve Beni Koşulsuzca Sev’ gibi sosyal mesaj içerikli pankartlar açıldı.
Yürüyüş ile ilgili bilgi veren Çıldır Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık Gurup Başkanı Mahinur Bağcıvan, sağlık çalışanlarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğuna vurgu yaparak, 8 Mart’a biraz daha hassasiyet göstermek istediklerini söyledi. Bakanlığın teşvikleriyle Dünya Kadınlar Gününde yürüyüş düzenlediklerini belirten Bağcıvan “Çoğunluğunu bayanların oluşturduğu sağlık çalışanlarına karşı şiddetin son bulması, onların kıymetinin bilinmesi, varlıklarının bize huzur verdiğinin daha iyi anlaşılması için vatandaşlarımıza farkındalık oluşturmak amacıyla bu yürüyüşü düzenliyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Vural’dan 8 Mart mesajı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi