Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çıldır’da “Şehitlere saygı ve güvenlik güçlerine destek” yürüyüşü

Çıldır’da “Şehitlere saygı ve güvenlik güçlerine destek” yürüyüşü düzenledi.
Çıldır Meslek Yüksek Okulunun organize ettiği yürüyüşe çok sayıda Çıldırlı katıldı. Kalabalık sloganlarla son günlerde ülkede yaşanan terör olaylarını kınarken, güvenlik güçlerine yapılan saldırılara ise tepki gösterdiler. Çıldır Tabur Komutanlığı önünde sona eren yürüyüşün ardından basın açıklaması yapıldı.
Çıldır Meslek Yüksekokulu öğrenci temsilcisi Doğukan Aydemir, Bizler, ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu sıkıntılı süreçte güvenlik güçlerimizin yanındayız. Biz biliyoruz ki terör yıldırmayı, korkutmayı ve düzensizliği amaçlar. Ancak bizler yılmıyoruz, korkmuyoruz ve her daim devletimizin yanında dimdik duruyoruz ve durmaya da devam edeceğiz. En zor koşullarda görev yapan güvenlik güçlerimize minnettarlığımızı dile getiriyor, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa, milletimize başsağlığı diliyoruz. Bugün burada bulunan belediye başkanımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, siyasi parti temsilcilerine ve tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Bu ve bundan sonra ki süreçte teröre karşı birlik ve beraberliğimizi her daim korumaya kararlıyız” dedi.
Basın açıklamasının ardından konuşan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, “93 harbinden balkanlara, yemenden Kafkaslara, hürriyetteki Kabe’miz olan Çanakkale’den Allahuekber Dağlarına kadar bu ülke için mücadele eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Mehmetçiğimizin yanında Mehmetçiğiz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin emrimde birer askeriz” diye konuştu.
Başkan Azizoğlu yanında getirmiş olduğu Türk Bayrağını Tabur Komutanına hediye etti.

Bir önceki yazımız olan Ardahan Valisi Doğaya Yem Bıraktı başlıklı makalemizde Ardahan, Bıraktı ve Doğaya hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi