Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çıldır Belediyesinden Mozeret Tüneline Aşıkşenlik isminin verilmesi talebi

Türkiye’nin en büyük 3. sınır kapısı olan Aktaş Sınır Kapısı güzergahında yapımı devam eden Mozeret Tünelinin isim değişikliği ile ilgili Çıldır Belediyesi Ulaştırma Bakanlığına müracaat yaptı.

Konu ile ilgi açıklamalarda bulunan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, 2016 Yılında temeli atılan ve yapımı devam eden Mozeret Tüneli isminin, Aşıkşenlik Tüneli olarak değiştirilmesi için Çıldır Belediyesi olarak Ulaştırma Bakanlığımıza ilk müracaatımızı yaptık. Türkiye’nin en büyük üçüncü sınır kapısı olan Çıldır Aktaş Sınır kapısı, ilçenin en büyük yatırımıdır. Bu güzergahta yapımı devam eden Mozeret tüneli ilçe ile sınır kapısı arasındaki ulaşımı kısaltarak daha da kolaylaştıracak. Böylesi güzel bir projeye bölgede halka öncülük yapmış, halk kahramanımız Aşık Şenlik isminin verilmesi çok anlamlı olacaktır. Ulaştırma Bakanlığımıza yapmış olduğumuz müracaatın olumlu karşılanacağına yürekten inanıyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan AK Parti İl Başkanı Baydar: "2017 yatırım ve hizmetin yılı olacak" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi