Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Baydar’dan Gaziler Derneğine ziyaret

Baydar, gazilere olan minnettarlığını dile getirerek AK Parti ailesi olarak her zaman gazi ve şehit yakınlarının yanında olduğunu ifade etti.

Baydar, Çanakkale, yeni bir milletin doğduğu yerdir. Türk’ün tarihe geçtiği, Avrupalılara parmak ısırtan bir destanın yazıldığı yerdir. Kurşun yağmuru altında savaşan; Arı Burnunu, Conk Bayırını, Anafartalar’ı kanla sulayan Mehmetçikler, kefensiz yatan binlerce şehit;yalnızca milletin istiklali için savaştı. Milletin bağımsızlığı ve egemenliği için. Ya İstiklal, Ya Ölüm! Sözünün kanıtıdır. Türklerin asla boyun eğmeyeceğinin ispatıdır. Neredeyse üzerinden bir yüzyıl geçse de, empati kurabilen her insan titrer Çanakkale´de. Dondurucu soğukta küçücük bebeklerle, cepheye kurşun taşıyan kadınlar, gözünü kırpmadan cepheye koşan çocuklar Can vereceğini bildiği halde silahını bırakıp kaçmayan askerler Bizim şu anda rahat olmamızın sebebiler. Onları katiyen unutmamalıyız, her gün anımsamalıyız. Türkiye´nin ve bağımsızlığımızın değerini bilmeliyiz. Katiyen sömürge olmayı kabul etmeyen bir milletin haklı direnişidir, Bir destandır Çanakkale. Tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyoruz,ruhları şad olsun diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale Deniz Zaferinin 102’nci Yıl Dönümü ve Şehitleri anma günü etkinlikleri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi