Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Baydar, Başbakan Yıldırım’dan çiftçi borçlarına erteleme veya yapılandırma talep etti

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında söz alan Başkan baydar Başbakan BinaliYıldırım’a bölgemizde ki yaşanan kuraklık nedeni ile zor durumda olan çiftçilerin banka ve kooperatiflere olan borçlarının ertelenmesi veya yapılandırılması ile ilgili talepte bulundu.

Başkan Baydar, Başbakan Binali Yıldırım’a itafen yapmış olduğu konuşmada “Bu sene Ardahan, Kars, Iğdır, Artvin ve Ağrı bölgelerimizde yaz döneminde ciddi bir kuraklık yaşadık. Son 50-60 yılın en kurak yazını yaşadık. Sizlerinde bildiği üzere bölgemiz tarım ve hayvancılıkla geçiniyor. İllerimizden kuraklık ve afetle ilgili raporlar ilgili Bakanlığımıza intikal etti. Bakanlığımız bu konuda çalışmaların yapıldığını söylediler. Bölgemizdeki çiftçilerimizin, üreticilerimizin Ziraat Bankasından, Tarım Kredi Kooperatiflerinden ve hatta olabilirse diğer bankalarımızdan çiftçi adına kullandıkları kredilerin yapılandırılması veya ertelenmesi ile ilgili beklentileri ve talepleri var. Bankalarda süreç geçtiği için, yakın izleme ve takip süreci başlamış. Bu yaşanan kuraklıktan dolayıda bölgemizde kaba yem fiyatlarında ciddi bir artış oldu. Malumunuz bölgemiz hayvancılıkla geçinen bir bölge olduğu için mağdur durumdayız. Bununla ilgili hızlı bir karar çıkarsa bölgemizin nefes alması açısından faydalı olacaktır.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Yaşayan Kayalıklar Şelalesi öğrencilerin ilgisini çekiyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi