Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ardahan Tso Başkanı Demirci Açıklaması

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da müjdesini verdiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik yatırım ve kalkınma hamlesine ilişkin, yatırımcıların yapacakları yatırım ile ilgili ön talep formu almaları gerektiğini bildirdi.

Demirci, muhabirine yaptığı açıklamada, yatırım hamlesi ile bölgenin rahat bir nefes alacağını, çok ciddi yatırımcıların bölgede yer talebine başladığını dile getirdi.

İş adamlarının yatırım için sadece teşvik yasasının yürürlüğe girmesini beklediğini belirten Demirci, bu süreçte ise talep formu için yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Yatırım yapacakların, bu süreçte yapacakları yatırımla ilgili ön talep formunu istemeleri gerektiğini belirten Demirci, şunları dile getirdi:

Artık farklı bir sürece girdik. Bundan sonra bölgemize yatırım yapacakların, yapacakları yatırım ile ilgili ön talep formunu almaları gerek. Çünkü yapılacak olan yatırım nasıl ve ne şekilde olduğunu belirtmek için ön talep formu önemli. Bu süreçte yapılacak müracaat ile devletin bilgi sahibi olması gerek. Yatırımcı bu ön talep formunu Kalkınma Bakanlığından elde edebilir. Yoksa bizden de temin edebilir. Devlet şunu bilmek istiyor, Ardahan’da şu kadar ve şu şekilde yatırım yapacaklar var. Bu da elde edilecek ön talep formu ile belirlenir. Devlet de alacağı talebe göre stratejisini belirleyecek.

Demirci, söz konusu talep formu için ayrıca birkaç gün içinde bilgilendirme toplantısı yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Vali Özefe’den okul ziyareti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi