Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ardahan Göle Rekora Koşuyor -32

Göle rekora koşuyor: -32

Doğu Anadolu Bölgesini etkisi altına alan şiddetli soğuklar hayatı durma noktasına getirdi. Ardahan’da bıyıklar, kırağı tutarken Göle ilçesinde gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında 32 derece oldu.

Bölgeyi etkisi altına alan yüksek basıncın etkisi, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Şiddetli ayaz nedeniyle sabah saatlerinde okul ve işe gidenler, zor anlar yaşıyor. Sokak hayvanları, kuşlar soğuktan etkilenirken, yüksek kesimlerde kar kalınlığı yarım metreye ulaştığı için yiyecek bulamayan yabani hayvanlar, kent merkezlerine inmeye başladılar. Kırağının etkisiyle ağaçlarda kartpostallık görüntüler oluşurken, Gürcistan’dan Türk Gözü Sınır Kapısını geçerek Ardahan’a gelen ve TIR’ı çalıştırabilmek için yakıt tankı altında ateş yakan sürücüler, Ardahan’da resmen donduk. Gece hava sıcaklığı eksi 30’ların üzerine çıkınca yakıt tankı dondu. Yakıt deposunun altında ateş yakarak ısıtmaya çalışıyoruz. Biz gideceğiz ama Ardahan’da yaşamak gerçekten zor dediler.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, önümüzdeki 5 gün içinde yağış beklenmiyor. Yüksek basıncın etkisiyle soğuklar devam edece. Gündüz sıcaklık sıfırın altında 5-8, geceleri ise 20-30 derece arasında değişecek.Dün gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Göle’de 32, Ardahan merkez, Erzurum’un Tekman’da 28, Ardahan’ın Hanak’ta 27, Erzincan’ın Otlukbeli, Erzurum’un Pasinler’de Erzincan’ın Refahiye’de 23, Ardahan’ın Çıldır’da 11, Ağrı merkezde 21, Kars ve Erzurum merkezde 19, Muş’un Malazgirt’te 16, Muş’ta 10, Erzincan’da 9 dereceyi buldu.

Kar kalınlıkları ise Sarıkamış, Erzurum’un Konaklı’da 30, Palandöken’de 25, Ardahan merkez ve Ergan’da 18, Ağrı’da 8, Erzurum’da 7, Kars’ta 3 santim olarak ölçüldü.

Bir önceki yazımız olan Kar çocukların neşe kaynağı oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi